Juniorsko prvenstvo Hrvatske 2006

Promjena kalendara natjecanja (jpg - 112 kb)

Žnjan 05-06.08.2006

Žnjan 05-06.08.2006 (pdf - 505 kb)

Juniorke i juniori Kluba odbojke na pijesku Čakovec postigli su odlične odnosno vrlo dobre rezultate na klupskom juniorskom prvenstvu Hrvatske, koje je odigrano 5. i 6. kolovoza u Splitu. U muškoj konkurenciji za  KOP Čakovec nastupili su par Petran/Harambašić, koji su u prvom susretu izgubili od iskusnijih igrača Novog Zagreba. U drugom susretu nakon vodstva Juniora iz Kaštela  od 1:0 u setovima i velikog vodstva od 4 poena u drugom setu, naši sve preokreću u svoju korist i u velikoj borbi za svaki poen dobivaju susret sa 2:1. Identični scenarij odvijao se i u borbi za ulazak u polufinale. Naši opet nakon vodstva juniora Osvita od 1:0 i velikog minusa od 6 poena u drugom setu preokreču stanje na terenu, sigurnom igrom i atraktivnim potezima do kraja susreta dominiraju  terenom. U trečem setu kod vodstva od 14:12 imali su naši set loptu i kontra napad koji nažalost nisu iskoristili  i set je izgubljen na razliku, šteta. Plasman od 5 do 6  mjesta, igralo se sistemom dvostruke eliminacije. Svakako raduje tim više što su  naši mladi igrači svojom igrom i zalaganjem ostavili dobar dojam sa napomenom da i slijedeće godine mogu nastupiti u juniorskoj konkurenciji.

Juniorke Martinović/Goščiej nastupile su za KOP Čakovec i vratile su se iz Slita sa srebrnim odličjem. U prvom susretu veliko iskušenje protiv favoriziranog Zagreba, početak susreta počinje u laganoj tremi da bi kako je susred odmicao naše djevojke igrale sve bolje i sigurnije. Iako je izgubljen prvi set, do kraja susreta više nije bilo nikakve dileme, naše dominiraju terenom u svim elementima igre te odličnom servom rješavaju susret. Dalje je išlo sve lakše, u drugom susretu poražen je domači Žnjan, pa Rijeka te Olimpik sve po 2:0 da bi se u posljednjem susretu sastale dvije neporažene ekipe Čakovec i Novi Zagreb. Ovaj puta bolje i uigranije su bile djevojke Novog Zagreba i dobile taj odlučujuči susret za prvo mjesto. Tako su naše djevojke sa samo jednim porazom i četiri pobjede osvojile odlično drugo mjesto i bile ugodno iznenađenje u Splitu. Šansu za još bolji rezultat u juniorskoj konkurenciji imaju još dvije sezone.