NISMO ISKORISTILI DOMAĆI TEREN

U subotu i nedjelju Čakovec je bio domaćin trećeg kruga u natjecanju prve državne lige u odbojci na pijesku.

Po prvi puta se prvenstvo igralo na terenima u samom Čakovcu na igralištu Kluba odbojke na pijesku kod ETŠ i na terenu kod gradskih bazena. Najbolji igrači odmjerili su svoje snage u dvodnevnim vrlo zanimljivim borbama po velikoj vrućini dok su posljednji nedjeljni susreti odigrani po nevremenu koje prati naš kraj u posljednje vrijeme. Čakovčani su takmičenje započeli u subotu  sa ekipom Vrapča iako se očekivala dvostruka pobjeda ostvaren je polovičan rezultat Vabec i Mihailov bili su uspješniji od gostiju dok su Marin i Tomica Posavec odigrali ispod svojih mogućnosti i izgubili susret. Bolji učinak očekivali smo u drugom susretu protiv Pulskog Žala. Međutim, nakon što par Vabec/Mihailov propusta čak četiri set lopte sve se okrenulo protiv domaće ekipe i neočekivano gube susret sa 0:2. Budući da ekipa iz Kaštel Lukšića nije doputovala u Čakovec treći subotnji susret domaćini dobivaju sa 2:0.

U nedjelju u prvom srazu protiv Splitskog Žnjana, Čakovčani pokušavaju popraviti dojam iz prijašnjih susreta, daju sve od sebe da to i ostvare, ali su Splićni ipak prevelika prepreka za domaću ekipu koja je nastupila sa tri nova igrača u odnosu na subotu tako je Mišo Petran  zaigrao sa Vabecom, a Makarov i Palinkaš su bili naš drugi par no ni to nije pomoglo u ostvarenju povoljnijeg rezultata. U popodnevnom susretu protiv Osijeka nova kombinacija Petran/Mihailov briljiraju i u tvrdom susretu u kojem se vodi izjednačena borba za svaki poen na kraju ostvaruju glatku pobjedu od 2:0. U posljednjem susretu natjecanja na igralištu kod E T Š naši igraju protiv jakog Zagreba opet Petran i Mihailov igraju odlično i kontroliraju rezultat, ostvaruju prednost od velikih 4 poena no u tom trenutku pomoć stiže zagrebčanima u obliku olujnog vjetra koji je pomagao gostima jer su naši bili u tom trenutku na nepovoljnijoj strani i gube prvi set, u drugom setu naši nastavljaju odličnom igrom i Perić i Đorđević nemaju rješenja za igru raspoloženih Čakovčana, no treći set ipak odlazi na stranu gostiju koji sretno dobivaju susret sa 2:1. U zadnjem susretu Vabec/T. Posavec pokušavaju iznenaditi Trimčevskog/Gracina no povremeno odlična igra premalo je za sigurne goste koji dobivaju susret sa 2:0.

Ukupan dojam nastupa naših je ispod očekivanja i činjenica je da igrači nisu ostvarili rezultat koji su objektivno mogli, djelom zbog toga što u prva dva susreta nisu mogli zaigrati kompletni. Sa osvojenih 11 bodova naši dijele sedmo i osmo mjesto.

Sav trud koji su vrijedni volonteri kluba uložili u uređenje igrališta i u samu organizaciju takmičenja na kraju se isplatio jer su oba terena sad kvalitetnija, a pohvale za odličnu organizaciju su dobili od povjerenika natjecanja do svih sudionika natjecanja. Opća ocjena je da je to bilo dosad najbolje organizirano natjecanje što se tiče prvenstvenih turnira u Hrvatskoj. Velika je šteta što i igrači nisu bili na tom nivou.