U SUBOTU 05.06.2010 - TURNIR REKREATIVACA

Klub odbojke na pijesku Čakovec u subotu 05.06.2010 sa početkom u 15:00 sati organizira turnir u odbojci na pijesku za rekreativce. Takmičenje će se održati na terenu kluba kod Ekonomske i Trgovačke škole, ekipu sačinjavaju trojke koje mogu biti i mješovite.

Molimo sve zainteresirane da dođu na natjecanje, prijaviti se mogu do petka 04.06.2010 na mobitel 091 5099548.

Očekujemo vaše sudjelovanje.

PRVENSTVO REKREATIVACA U ODBOJCI NA PIJESKU - za Medimurje.hr pripremio Rajko Kolarek

Klub odbojke na pijesku-Čakovec bio je odličan domaćin otvorenog prvenstva rekreativaca u odbojci na pijesku, koje je u subotu (5. lipnja) održano na igralištu odbojke na pijesku, pri Ekonomsko-trgovačkoj školi u Čakovcu. Na natjecanje se prijavilo 6 ekipa (KOP 1, KOP 2, KOP 3, Štrigova 1, Štrigova 2 i Benđika). Natjecanje se odvijalo u dvije skupine i to svaki sa svakim.

U skupini A dvije je pobjede ostvario KOP 3, jednu KOP 1, dok je bez pobjede bila Štrigova 2. U skupini B KOP 2 je zabilježio dvije pobjede, Štrigova 1 zabilježila je pobjedu i poraz, dok je bez pobjede ostala Benđika.

Trećeplasirani sastavi skupina (Štrigova 2 i Benđika) igrali su za 5. mjesto, a pobjedu je u 3 seta izborila Štrigova 2. U prvom polufinalu (nakon obostrano kvalitetne igre) slavio je KOP 3 nad vrlo dobrom Štrigovom 1. U drugom su igrali KOP 1 i KOP 2, a u 2 seta bolji je bio KOP 2. Treće mjesto pripalo je Štrigovi 1, koja je bila bolja od sastava KOP 1.

Finalni susret ponudio je vrlo zanimljivu odbojku. KOP 2 dobio je vrlo uvjerljivo prvi set, ali je KOP 3 sve preokrenuo u iduća dva na svoj mlin i zasluženo osvojio ovogodišnji naslov u kategoriji rekreativaca.

Rezultati:

skupina A: KOP 3 - Štrigova 2:0, KOP 3 - KOP 1 2:1, KOP 1 - Štrigova 2 2:0;

skupina B: Štrigova 1 - KOP 2 1:2, Štrigova 1 - Benđika 2:0, Benđika - KOP 2 0:2;

za 5. mjesto: Štrigova 2 (Senčar, Ml. Pufek, Mi. Pufek) – Benđika (Šarić, Sorić, Ciglar) 2:1;

za 3. mjesto: Štrigova 1 (Stanković, Senčar, Heric) - KOP 1 2:0 (Vesna, Slađa, Rajac);

finale: KOP 3 (Rade, Marko, Silvija, Moca) - KOP 2 (Jovanka, Mladen, Hans) 2:1.

Nakon turnira uslijedila je dodjela priznanja te zajedničko druženje uz delicije mesnice Kiš, koje je ukusno pripremio “majstor od zanata” - legendarni Moca. Pravdu su odlično dijelili Franjo Vabec i Alen Grošević, a semaforom upravljao Ivan Ištvanović-Škoro.