Odbojkasice KOP Čakovec odlicno odigrale u Splitu

Fotografije u našem Google+ foto albumu...

Rezultati i poredak (pdf)...

Igračice Kluba odbojke na pijesku Čakovec u subotu i nedjelju odigrale su prvi krug natjecanja prve Hrvatske lige u odbojci na pijesku. Na splitskom Žnjanu odmjerile su snage najbolje pjeskašice Hrvatske, na okupu su se našle ekipe domaćina KOP Žnjan, KOP Žal Banjole iz Pule, zagrebačke ekipe KOP Zagreb, KOP Jarun, KOP Mladost, zatim KOP Vrapče te osječka KOP Retfala i naš KOP Čakovec.

Put Splita krenula je mlada, ali hrabra ekipa, koju su sačinjavale Inka Varga, Dina Sabol, Iva Bulović i Mirjam Varga. Ukupno je osvojeno četiri boda, čime su naše igračice zauzele sedmo mjesto, s minimalnim zaostatkom za šestoplasiranim Žnjanom i petoplasiranom Retfalom. S trenutnim plasmanom s obzirom na sve okolnosti u klubu smo zadovoljni, no posebno raduje odlična igra i borbenost naših igračica za koju su dobile i pohvale svih koji su pratili natjecanje na Žnjanu s obzirom da je ekipa KOP-a Čakovec najmlađa na prvenstvu.

Inače su ovo natjecanje karakterizirale vrlo izjednačene borbe, jedino je zagrebačka Mladost bila na malo nižem nivou od ostalih, natjecanje se odvijalo tako da su istovremeno igrala dva para na dva terena pa su naše u igri protiv Retfale u jednom trenutku imale na jednom terenu 7:7, na drugom 10:10, na kraju je i rezultat bio 1:1.

Dobru igru naših igračica potvrđuje činjenica da su naš par Inka Varga i Dina Sabol tijesno izgubile od prvoplasiranih Drviš/Božeglav 1:2, a u najkvalitetnijoj njihovoj utakmici gdje su napravile iznenađenje turnira pobijedile favorizirane igračice KOP Zagreba Šutalo/Jakoliš 2:0. Počele su Zagrepčanke sa silovitim napadima, no sve silovite udarce naše odličnom obranom primiruju i u kontranapadima efekno poentiraju. Zagrepčanke su uzdrmane, a naše pojačavaju servis time je sve je riješeno, sigurno dobivaju susret, a kako je to bio posljednji susret naših djevojaka, ljepši završetak natjecanja nismo ni mogli priželjkivati. Inka i Dina nisu imale nikakvih problema u susretu s Mladostašicama, superiorno su dobile 2:0.

Drugi naš par Iva i Mirjam treba posebno istaknuti jer su igrale konstanto dobro i borbeno, doslovno ginule za svaki poen, posebno raduje pobjeda protiv Retfale 2:0 gdje su protiv kvalitetnih Rajković/Kezelić svojom borbenom, taktički zrelom zasluženo pobijedile 2:0. Ništa manje nije vrijedna ni pobjeda protiv Mladosti, kad im u prvom setu nije sve polazilo za rukom. Zagrepčanke su imale prednost do pred kraj seta, Iva i Mirjam uporne i u završnici seta ne griješe, osvajaju prvi set i nakon vodstva od 3:0 u drugom setu više nikakvih dilema nije bilo, naše superiorno osvajaju set i novi bod je uknjižen. Nastavak natjecanja je kroz mjesec dana pa KOP Čakovec s optimizmom očekuje nastavak natjecanja.

Slijedeće prvo natjecanje KOP Čakovec ima kroz dva tjedna kad se igra kadetsko prvenstvo, kad spomenemo činjenicu da čak tri igračice sa seniorskog natjecanja mogu nastupiti, dobar rezultat ne bi trebao izostati.